• Dezbateri publice
În conformitate cu prevederile Legii nr. 52/2003 privind transparenţa decizională în administraţia publică  Primaria Comunei Hidişelu de Sus supune consultării publice următoarele proiecte de hotărâre ataşate.
Proiectele de hotărâre însoţite de expunerile de motive ale iniţiatorului şi rapoartele de specialitate por fi studiate la sediul Primăriei Comunei Hidişelu de Sus.
Recomandările scrise ale cetăţenilor cu privire la proiectul de hotărâre supus consultării publice pot fi depuse la compatimentul Registratură - Relaţii cu Publicul, trans,ise la nr. de fax: 0259335855 sau la adresa de mail: primă Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza