PUZ – INTRODUCERE TEREN IN INTRAVILAN PENTRU CONSTRUIRE BISERICA ORTODOXA - PAROHIA ORTODOXA ROMANA HIDISELU DE JOS prin BERETEU ROMAN

Nr. 793 din 18.02.2019

ANUNŢ

privind informarea populatiei privind lucrarea

“P.U.Z. Introducere teren in intravilan pentru construire Biserica Ortodoxa”

DENUMIRE PROIECT

PUZ – INTRODUCERE TEREN IN INTRAVILAN PENTRU CONSTRUIRE BISERICA ORTODOXA

BENEFICIAR

PAROHIA ORTODOXA ROMANA HIDISELU DE JOS prin BERETEU ROMAN

ADRESA LUCRARE

JUD.BIHOR, COM. HIDISELU DE SUS, LOC. HIDISELU DE JOS, NR.CAD. 54979.

PROIECTANT GENERAL

SEF PROIECT

PROIECTAT

ELABORAT

S.C. PANON PROIECT S.R.L.

ARH. CZIRJAK J. LEVENTE

ARH. TAL ALEXANDRA

NR. PROIECT

259/2018

DATA ELABORARII

FEBRUARIE 2019

Primăria comunei Hidiselu de Sus anunţă intenţia de elaborare a unui Plan Urbanistic Zonal în scopul urbanizării - Introducere teren in intravilan pentru construire Biserica Ortodoxa, in localitatea Hidiselu de Jos, comuna Hidiselu de Sus, județul Bihor, la inițiativa - Parohiei Ortodoxe Romane Hidiselu de Jos prin Bereteu Roman.

Zona studiata se compune dintr-o parcela, respectiv:

Teren identificat cu Nr. Cad. 54979, in proprietatea COMUNEI HIDISELU DE SUS, proprietate private, cu drept de comodat, folosinta gratuita pe durata mentinerii constructiei(lacas de cult) BISERICII ORTODOXE ROMANE.

Zona studiata face parte din extravilanul localitatii Hidiselu de Jos, in partea nord-vestica a satului. Situarea amplasamentului in cadrul comunei este prezentata in plansa U/1.

Terenul este incadrat de urmatoarele vecinitati:

- la nord: drum DN76

- la sud: vaii Birtii

- la est: pasune comunala

- la vest: proprietate privata - terenuri arabile

Accesul se face din drumul județean DN 76(54592).

În temeiul Regulamentului local de implicare a publicului în elaborarea sau revizuirea documentaţiilor de urbanism şi amenajare a teritoriului, aprobat prin H.C.L. nr.29 din 18/03/2011, publicul poate să consulte şi să-şi exprime opinia privind documentele propunerii de PU.Z., la sediul Primăriei comunei Hidiselu de Sus, în perioada 19.02 – 06.03.2019, în intervalul orar 9:00 – 14:00 .

Persoana responsabilă cu informarea şi consultarea publicului este dl. consilier Clitan Adrian, responsabil privin Urbanismul din cadrul Compartimentului de Urbanism si Cadastru al Primăriei comunei Hidiselu de Sus - str. Principală, nr.328, tel: 0259-335.855, e-mail: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza .

Nr. 1193 din 11.03.2019

ANUNŢ

privind consultarea populatiei privind lucrarea

“P.U.Z. Introducere teren in intravilan pentru construire Biserica Ortodoxa”

DENUMIRE  PROIECT

PUZ – INTRODUCERE TEREN IN INTRAVILAN PENTRU CONSTRUIRE BISERICA ORTODOXA

BENEFICIAR

PAROHIA ORTODOXA ROMANA HIDISELU DE JOS prin BERETEU ROMAN

ADRESA LUCRARE

JUD.BIHOR, COM. HIDISELU DE SUS, LOC. HIDISELU DE JOS, NR.CAD. 54979.

PROIECTANT GENERAL

SEF PROIECT

PROIECTAT

ELABORAT

S.C. PANON PROIECT S.R.L.

ARH. CZIRJAK J. LEVENTE

ARH. TAL ALEXANDRA

NR. PROIECT

259/2018

DATA ELABORARII

FEBRUARIE 2019

Primăria comunei Hidiselu de Sus anunţă intenţia de elaborare a unui Plan Urbanistic Zonal în scopul urbanizării - Introducere teren in intravilan pentru construire Biserica Ortodoxa, in localitatea Hidiselu de Jos, comuna Hidiselu de Sus, județul Bihor, la inițiativa  - Parohiei Ortodoxe Romane Hidiselu de Jos prin Bereteu Roman.

Zona studiata se compune dintr-o parcela, respectiv:

Terenul este incadrat de urmatoarele vecinitati:

- la nord: drum DN76

- la sud: vaii Birtii

- la est: pasune comunala

- la vest: proprietate privata - terenuri arabile

Accesul se face din drumul județean DN 76(54592).

În temeiul Regulamentului local de implicare a publicului în elaborarea sau revizuirea documentaţiilor de urbanism şi amenajare a teritoriului, aprobat prin H.C.L. nr.29 din 18/03/2011, publicul poate să consulte şi să-şi exprime opinia privind documentele propunerii de PU.Z., la sediul Primăriei comunei Hidiselu de Sus, în perioada 12.03 – 27.03.2019, în intervalul orar 9:00 – 14:00 .