PUZ – INTRODUCERE TEREN IN INTRAVILAN PENTRU CREARE ZONA MIXTA : LOCUIRE SI SERVICII - GALEA ROXANA, KADAS IOAN-NICOLAE SI KADAS CORINA-FLORINA

Nr. 244 din 17.01.2019

ANUNŢ

privind informarea populatiei privind lucrarea

“P.U.Z. Introducere teren in intravilan pentru creare zona mixta: locuinte si servicii”

DENUMIRE  PROIECT

BENEFICIAR

GALEA ROXANA,

KADAS IOAN-NICOLAE SI KADAS CORINA-FLORINA

ADRESA LUCRARE

JUD.BIHOR, COM. HIDISELU DE SUS, LOC. HIDISELU DE SUS, NR.CAD. 55344, 51164 SI 51165.

PROIECTANT GENERAL

SEF PROIECT

PROIECTAT

DESENAT

B.I.A. MARGINEAN ADELA

ARH. MARGINEAN ADELA

NR. PROIECT

DATA ELABORARII

IANUARIE 2019

Primăria comunei Hidiselu de Sus anunţă intenţia de elaborare a unui Plan Urbanistic Zonal în scopul urbanizării - Introducere teren in intravilan pentru creare zona mixta: locuinte si servicii, in localitatea Hidiselu de Sus, comuna Hidiselu de Sus, județul Bihor, la inițiativa  - Galea Roxana, Kadas Ioan-Nicolae si Kadas Corina-Florina, proprietarii terenului.

Zona studiata se compune din trei parcele, respectiv:

Teren identificat cu Nr. Cad. 55344, in proprietatea lui Kadas Ioan-Nicolae si Kadas Corina-Florina, cu suprafata de 637 mp si terenuri identificate cu Nr.Cad. 51164 si Nr. Cad. 51165, in proprietatea lui Galea Roxana, cu suprafata de 850.00 mp fiecare.

Terenul studiat este situat în extravilan, delimitat la Nord – Teren in proprietate privata, nr.Cad.51163- extravilan, Sud – Teren in proprietate privata, nr. Cad. 51166 – extravilan, Est – Cad 55069 - drum de acces in proprietatea Comunei Hidiselu de Sus, Vest – teren in proprietate privata – extravilan.

Accesul se face din drumul județean DN 76(54592), pe drum existent Cad. (55069).

În temeiul Regulamentului local de implicare a publicului în elaborarea sau revizuirea documentaţiilor de urbanism şi amenajare a teritoriului, aprobat prin H.C.L. nr.29 din 18/03/2011, publicul poate să consulte şi să-şi exprime opinia privind documentele propunerii de PU.Z., la sediul Primăriei comunei Hidiselu de Sus, în perioada 18.01 – 01.02.2019, în intervalul orar 9:00 – 14:00 .

Persoana responsabilă cu informarea şi consultarea publicului este consilier Clitan Adrian, responsabil Urbanism din cadrul Compartimentului de Urbanism si Cadastru al Primăriei comunei Hidiselu de Sus - str. Principală, nr.328, tel: 0259-335.855, e-mail: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza .

Nr. 590 din 06.02.2019

ANUNŢ

privind consultarea populatiei privind lucrarea

DENUMIRE  PROIECT

BENEFICIAR

GALEA ROXANA,

KADAS IOAN-NICOLAE SI KADAS CORINA-FLORINA

ADRESA LUCRARE

PROIECTANT GENERAL

SEF PROIECT

PROIECTAT

DESENAT

B.I.A. MARGINEAN ADELA

ARH. MARGINEAN ADELA

NR. PROIECT

DATA ELABORARII

IANUARIE 2019

Primăria comunei Hidiselu de Sus anunţă etapa de consultare privind elaborarea a unui Plan Urbanistic Zonal în scopul urbanizării - Introducere teren in intravilan pentru creare zona mixta: locuinte si servicii, in localitatea Hidiselu de Sus, comuna Hidiselu de Sus, județul Bihor, la inițiativa  - Galea Roxana, Kadas Ioan-Nicolae si Kadas Corina-Florina, proprietarii terenului.

Zona studiata se compune din trei parcele, respectiv:

În temeiul Regulamentului local de implicare a publicului în elaborarea sau revizuirea documentaţiilor de urbanism şi amenajare a teritoriului, aprobat prin H.C.L. nr.29 din 18/03/2011, publicul poate să consulte şi să-şi exprime opinia privind documentele propunerii de PU.Z., la sediul Primăriei comunei Hidiselu de Sus, în perioada 07.02 – 21.02.2019, în intervalul orar 9:00 – 14:00 .